Emlak Nabzı

Dikkat TOKİ’nin indirim kampanyasında son gün bugün

TOKİ dönemsel olarak yaptığı indirim kampanyasına bir yenisini daha gerçekleştirmek üzere.22 Mart 2022 tarihi itibarıyla başlayan kampanyaya …

Dikkat TOKİ’nin indirim kampanyasında son gün bugün
39 views
19 Nisan 2022 - 12:12

Toki, ev ve iş yeri sahiplerine yönelik yaptığı yeni kampanya ile yüzde 22 oranında indirim sağlamaya başlamıştı. O Uygulama bugün son buluyor. 22 Mart 2022 tarihi itibarıyla başlayan kampanyaya katılanlar indirimden faydalanmaya başladılar.

19 Nisan’a kadar sürecek kampanya kapsamında yüzde 22 indirim sağlanacak. Konut ve iş yeri sahipleri borçlarının en az yüzde 25’i veya tamamını kapamak istemeleri durumunda yüzde 22 oranında indirim hakkı kazanacak.

KREDİ İMKANI DA SAĞLANACAK

TOKİ’den konut ya da iş yeri alanlar Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’ni imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanarak da borçlarını kapatabilecek.

TAKSİT ÖDEME ŞARTI VAR

İndirim kampanyasından faydalanmak isteyenler başvuru tarihi itibarıyla o aya ait taksit ödemesini yapması gerekiyor. Ödelemelerini düzenli yapmış olmak ve emlak vergisi borcunun da bulunmaması şartı aranıyor.

BAKAN KURUM DA AÇIKLAMIŞTI

Murat Kurum, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na borcu olanların, ödemelerini erken yapmaları halinde indirim uygulanacağını duyurmuştu. Murat Kurum, Twitter hesabından yaptığı payaşımda “TOKİ’den ev sahibi olan ve ödemeleri devam eden vatandaşlarımıza borçlarını kapatmaları halinde yüzde 22 indirim yapıyoruz. 22 Mart’ta başlayacak kampanyamız 19 Nisan’a kadar devam edecek. İndirim kampanyasının ayrıntıları TOKİ Başkanlığımızca açıklanacak. Hayırlı olsun” diye konuşmuştu.

Sitemizde yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Aktif Kaynak linki gösterilmeden, haberlerin bir kısmı veya tamamı alıntılanamaz.